Avtobus Siegen ↔ Amsterdam

nga 3.109 L

Rehati në bord

Autobusët tanë janë të pajisur me ndenjëse të mëdha e të rehatshme, tualet, Wi-Fi dhe priza elektrike.
Shërbimet tona në bord

Rrjet i madh autobusësh

Zgjidh nga mbi 3000 destinacione udhëtimesh në 35 vende dhe zbulo Evropën me FlixBus.
Në rrjetin tonë

Udhëto në mënyrë ekologjike

Autobusët tanë janë vërtetuar miqsorë me mjedisin sepse çlirojnë nivel të ulët karboni në çdo kilometër për pasagjer.
Udhëtimi me autobus dhe mjedisi

Mbërri në kohë

Ne do të të çojmë në destinacion rehat dhe në kohë: 9 nga 10 autobusët tanë mbërrijnë në kohë.
Informacioni mbi itinerarin aktual

Në këtë faqe


Stacionet e autobusëve në Siegen

Ki parasysh: bileta do të përmbajë informacionet më të përditësuara të adresës.

Zbulo të gjitha destinacionet

Gjëra për të parë në Amsterdam kur arrin nga Siegen 

Amsterdam: Magjia e Qytetit të Ujërave 

Kur arrini në Amsterdam, këto janë disa gjëra që nuk duhet të humbisni: 

Atraksionet Kryesore të Amsterdamit 

Muzeu i Rijks: Shihni koleksionin e pasur të artit holandez, duke përfshirë pikturat e njohura të Rembrandt. 

Muzeu Van Gogh: Eksploroni botën e artit të Van Gogh dhe shikoni shumë nga punimet e tij të famshme. 

Shtëpia e Anne Frank: Një vizitë emocionuese në shtëpinë ku Anne Frank u fsheh nga nazistët dhe shkroi ditarin e saj. 

Kanale të Amsterdamit: Shijoni një udhëtim me gondolë në kanale dhe shihni arkitekturën e bukur dhe gjelbërimin. 

Muzeu i Heineken: Përjetoni historinë e një nga bërësit më të njohur të birrës në botë. 

Kultura dhe Historia e Amsterdamit 

Amsterdam është një qytet i pasur me histori dhe kulturë. Këtu janë disa fakte të rëndësishëm mbi kulturën dhe historinë e Amsterdamit: 

  • Gjuha dhe Kultura: Gjuha zyrtare është holandezeja, por shumica e banorëve flasin anglisht shumë mirë. Kultura është e hapur dhe tolerante. 
  • Muzeume dhe Galeri Arti: Amsterdam ka disa muzeume dhe galeri arti të njohura, duke përfshirë Muzeun e Stedelijk për Artin Modern dhe Muzeun e Rembrandt. 
  • Arkitektura Historike: Shihni ndërtesa të lashta dhe kanale të bukur që janë përfshirë në trashëgiminë botërore të UNESCO-s. 

Kuzhina holandeze në Amsterdam 

Kuzhina holandeze është një përvojë e shijshme. Provoni speciatë lokale të tilla si haringu i prokurë, stamppot (pjatë me patate), dhe poffertjes (petullat holandeze). Mos harroni të përfshini një rreth birre lokale ose një gotë jenever (gin holandez) për të shoqëruar ushqimin. 

Një vizitë në Amsterdam është një mundësi për të eksploruar kulturën e pasur, artin dhe kuzhinën holandeze, ndërsa shijoni bukurinë e qytetit të ujërave. 


Shërbimet në bord janë subjekt i disponueshmërisë